Poprvé do školky

Zvykání - adaptace

Upřednostňujeme pozvolné zvykání na nové prostředí. V prvních dnech doporučujeme jen kratší dobu a postupně prodlužovat pobyt dítěte v zařízení. Adaptační proces vždy konzultujte s učitelkou, která doporučí postup dle ind. potřeb dítěte.

Oblečení

Dětem dávejte do třídy pohodlné oblečení, které si zvládnou obléknout samy nebo s malou dopomocí (tričko s krátkým rukávem, tepláky nebo legíny na gumu, přezůvky se světlou podrážkou a pevnou patou - ne pantofle)

Na pobyt venku musí mít dítě jiné oblečení než do třídy. Zvolte vždy variantu pro teplejší a chladnější počasí. Učitelky vyberou to nejvhodnější.

Na odpočinek potřebují děti pyžamko.

Do skříňky (poličky) dejte dětem náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, legíny)

Všechny věci pečlivě podepište křestním jménem dítěte + první písmeno příjmení. Oblečení dětí bývá často podobné i stejné a děti ani my potom nevíme, komu patří. Zabrání se tím případné záměně.