Poprvé do školky

Zvykání - adaptace

Upřednostňujeme pozvolné zvykání na nové prostředí. V prvních dnech doporučujeme jen kratší dobu a postupně prodlužovat pobyt dítěte v zařízení. Adaptační proces vždy konzultujte s učitelkou, která doporučí postup dle ind. potřeb dítěte.

Oblečení

Dětem dávejte do třídy pohodlné oblečení, které si zvládnou obléknout samy nebo s malou dopomocí (tričko s krátkým rukávem, tepláky nebo legíny na gumu, přezůvky se světlou podrážkou a pevnou patou - ne pantofle)

Na pobyt venku musí mít dítě jiné oblečení než do třídy. Zvolte vždy variantu pro teplejší a chladnější počasí. Učitelky vyberou to nejvhodnější.

Na odpočinek potřebují děti pyžamko.

Do skříňky (do malé tašky v poličce) dejte dětem náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, legíny)

Všechny věci pečlivě podepište křestním jménem dítěte + první písmeno příjmení. Oblečení dětí bývá často podobné i stejné a děti ani my potom nevíme, komu patří. Zabrání se tím případné záměně.